Apie mus

Fortepijono studija suaugusiems

TonArt

Fortepijono studija TonArt – pirmoji Lietuvoje fortepijono studija suaugusiems, norintiems išmokti groti fortepijonu arba pagilinti jau turimus grojimo įgūdžius – įkurta 2018 metais Vilniuje pianistės Eglės Andrejevaitės iniciatyva.

Eglė privačiai mokyti suaugusius pradėjo 2011 metais. Pastebėjusi, kad suaugusiems reikalingas kitoks (nei vaikų) – psichologinis ir metodinis – „priėjimas” prie muzikos pianistė ėmė domėtis, kas motyvuoja suaugusius mokytis groti.

„Sena svajonė išmokti groti, noras pailsėti nuo intensyvios profesinės veiklos, šiurpuliukai bėgiojantys kūnu klausantis muzikos, ypatingas muzikos poveikis, kurį visada jaučiu koncertuose, noras pagroti Franzo Schuberto Impromptu Nr. 3 ar vieną iš kompozitoriaus Ludovico Einaudi kūrinių”: žmonių motyvacijų įvairovė pribloškianti.

„Kaip atlikėjai, man kilo noras sukurti individualų mokymo planą kiekvienam norinčiam, tai vėliau paskatino išplėsti mintį iki studijos suaugusiems mokiniams įkūrimo”, sako Eglė interviu duotame po 2018 metais kovo 17 d. Vilniuje, WHITE PIANO HALL koncertų salėje įvykusio pirmojo jos ir studijos mokinių viešo koncerto. Skaityti visą interviu >

Studijos pavadinimas TonArt kilęs iš vokiečių kalbos „tonacija, darni garsų eilė” taip pat savyje talpina ir „rakto (į muziką), garso meno” reikšmes. Būtent fortepijono garsas ir kaip prisiliesti prie instrumento svarbiausi fortepijono meno mokymo aspektai studijos kūrėjams.

Studijos vizija – kiekvienas gali išmokti groti, o pradėti muzikuoti – niekada nevėlu.

Per 7 privataus mokymo metus Lietuvoje, Eglė Andrejevaitė fortepijono meno paslapčių mokė daugiau nei 60 suaugusiųjų (iš jų 47 – pradėjo nuo “nulio”), kurie kartu su ja mokėsi nuo 1 iki 100 individualių pamokų.

2018 metais sausio mėn., pianistė subūrė jaunosios kartos atlikėjų-mokytojų profesionalų komandą, kurie nori dalintis savo žiniomis bei patirtimi su suaugusiais žmonėmis.

Apie mus rašo

LRT .lt

Labas rytas, Lietuva

bernardinai.lt

Išmokti groti fortepijonu, tapyti ar dainuoti niekada nevėlu

lrytas.lt

„Suaugęs žmogus išsigąsta vien savo noro išmokti groti“

Žmonės

Reikia dalintis meile muzikai, kokio amžiaus bebūtume

bzn start

Pirmoji fortepijono studija suaugusiesiems

Grojimo nauda

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad grojimas fortepijonu viena iš retų veiklų, kurių metu smegenys derina ne mažiau nei 10 skirtingų veiksmų: natų skaitymas, klausymas, rankų svorio valdymas ir koordinacija, kojų (naudojant pedalus) koordinacija, ritmo pojūtis, 10 rankų pirštų naudojimas, erdvės pojūtis (gebėjimas groti nežiūrint į klaviatūrą), muzikinis – artistinis kūrinio išpildymas, viso kūno koordinacija, strateginis planavimas (girdėjimas „į priekį”). Skaitykite apie tai plačiau >

Taip pat grojimas nuramina, atpalaiduoja, gerina koncentraciją, ugdo kūrybiškumą, plečia asmeninės jautros sau ir aplinkai ribas. Jau trejus metus TonArt grojanti Dovilė: „…groti rinkausi, pirmiausia, siekdama kitokių potyrių po intensyvios darbinės veiklos. Tačiau ilgainiui tai pavirto ne tik poilsio forma, streso mažinimu, bet ir protinę veiklą efektyvinančiu procesu”. Daugiau atsiliepimų >

Praktinė TonArt patirtis
(know-how)

Sėkmę užtikrina

Tikslus vertimas

Profesionalų naudojamų muzikos terminų į mokiniui įprastą kalbą.

Advokatai muzikos terminus ir užduotis perpranta greičiau jei grojimą lyginame su procesu teismo salėje; žurnalistai per 0.5 sekundės supranta, ką, kaip ir kodėl turi padaryti, jeigu muzikinė medžiaga verčiama „kablelių, daugtaškių ar sudėtinio sakinio” pagalba ir t.t.

Todėl TonArt komanda – daug klausia ir dar daugiau klausosi.

Teigiama motyvacija

Tai, kas ir kaip pavyksta svarbiau už tai, kas nepavyksta. Sigita tą pastebėjo po pirmos pamokos su Agne: „Jūsų mokytoja nuspalvina tą kelią akomponuodama, švelniai paragindama nebijoti klaidų”.

Atliekamos muzikos pasirinkimas

„Muziką reikia pritaikyti prie žmogaus, o ne atvirkščiai” sako E. Andrejevaitė. Suaugusį žmogų motyvuoja galimybė groti sau patinkančią muziką. „Mane motyvavo, kad galėjome groti kūrinį, kuris mus „veža” sako Daumantas, kuris lankė pamokas DVIEMS. Jo ir Rūtos kūrinį, atliktą Vilniaus traukinių stotyje stovinčiu pianinu galite išgirsti TonArt Piano Studio youtube kanale.

TonArt išskirtinumas

TonArt mokytojai profesionalai

Profesionalūs pedagogai

TonArt mokytojai – atlikėjai-pedagogai profesionalai, turintys aukštąjį muzikos atlikėjo ir pedagogo išsilavinimą ir suaugusiųjų mokymo patirtį.

Akustiniai instrumentai

Akustiniai instrumentai

Pamokos vyksta grojant Johannes Seiler 186 Traditio fortepijonu pagamintu 2020.

1 individuali fortepijono pamoka trunka 60 minučių

Trukmė - 60 min.

1 individuali fortepijono pamoka trunka 60 minučių. Ji ilgesnė akademinė, nes mes skiriame dėmesį kūno ir minčių „perjungimui”: pratimams be/su instrumentu.

Apšilimo prataimai

Studijos įkūrėja Eglė Andrejevaitė bendradarbiaudama kineziterapeutu Egidijumi Tutkumi, kartu su Lietuvos rinktine dirbusiu keturiose olimpinėse žaidynėse, parinko efektyviausius fizinės mankštos – apšilimo – pratimus specialiai pianistams, kuriais prasideda ir/arba baigiasi kiekviena individuali pamoka. Daugiau apie tai, kaip mąsto ir dirba E. Tutkus skaitykite čia.

Mums svarbu

Lankstus pamokų grafikas

Laikas, kurį skiriate grojimui turi derėti su Jūsų organizmo įpročiais, gyvenimo būdu, dienos ritmu. Jeigu Jūs esate „vyturys” – nerekomenduojame Jums mokytis vėlai vakare.

Mokinio ir mokytojo santykis

Skatiname patirtį su skirtingais fortepijono mokytojais tam, kad pasirinktumėte savo charakteriui, mokymosi stiliui labiausiai tinkantį žmogų. Norintieji ir pažengusieji mokiniai turi galimybę mažiausiai kartą per sezoną turėti pamokas su kiekvienu iš TonArt mokytojų komandos nariu.

Individualizuota programa

Bazinis fortepijono teorijos ir praktikos kursas užima 5 (Fortepijono ABC) arba 10 pamokų (Pradžiamokslis), tačiau detali programa (temų eiliškumas, kūrinio/kūrinio pasirinkimas ir kt.) pritaikoma kiekvienam mokiniui pagal jo tikslus, patirtį, savarankiško mokymosi galimybes.

Refleksija ir įsivertinimas

Pastoviai lankantys pamokas, vidutiniškai kas 10 pamokų, į(si)vertina mokymosi procesą: esamus/nesamus pokyčius, jų priežastis bei poveikį pasirinktam muzikiniam tikslui. Tai padeda tiksliau orientuotis, kas ir kaip motyvuoja, padeda mokantis groti.

Norite pabandyti ir vėliau nuspręsti, ko norite išmokti? Užsiregistruokite vienai individualiai pamokai arba pasirinkite 3 pamokų trukmės „Muzikinę kelionę“.

2018 | TonArt

Nors studijos durys visiems norintiems atsivėrė tik 2018 metų sausio mėnesį, TonArt komanda kartu su mokiniais jas atvėrė dar plačiau drąsiai įsiliedama į kultūrinį Vilniaus miesto gyvenimą.

Kovo 17 d., studijos mokiniai surengė pirmąjį Lietuvoje viešą koncertą Vilniuje esančioje, WHITE PIANO HALL koncertų salėje. Kartu su studijos įkūrėja pianiste Egle Andrejevaite koncertavo pradedančioji studijos mokinė – Justina Daukšaitė ir muzikos mokyklą baigęs ir rimtai muziko karjerą svarstęs Rimas Andrijauskas.

Po koncertinį Eglės interviu skaitykite zmones.lt naujienų skiltyje.

Birželio 22 d., Jungtinės karalystės ambasadoje Lietuvoje vykusiame DofE Lietuva programos renginyje studijos įkūrėja pianistė E. Andrejevaitė sakė sveikinimo kalbą, o jos suaugusi mokinė Dovilė Haavistola pirmą kartą grojo viešai 300 žmonių publikai. Eglės ir Dovilės klausėsi Jungtinės Karalystės ambasadorė Ms Claire Lawrence, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, kiti garbūs renginio svečiai.

Spalio 21 d., MOdernaus meno muziejaus (MO) atidarymo festivalyje Vilniuje TonArt mokytojų ir mokinių komanda kartu vedė muzikos užsiėmimus suaugusiems.