„Kojos norėjo judėti pagal Ingridos fokstroto melodiją, o išgirdus Libertango (A.Piazolla) – žavėjausi iki paskutinės sekundės,” – pasakojo Vitalija, pradedančioji pianistė grojanti „TonArt” fortepijono studijoje, skirtoje suaugusiems, norintiems mokytis groti. Tarptautinės muzikos dienos proga studijos bendruomenė surengė akustinį koncertą kompozitoriaus Eduardo Balsio skvere Vilniuje.

Spalio 1-oji diena koncertui ir naujojo sezono atidarymui pasirinkta neatsitiktinai: prieš 45 metus šią dieną lordas Yehudi Menuhinas, tarptautinės muzikos dienos iniciatorius, rašė: „šios dienos tikslas yra UNESCO idėjų apie tautų taiką ir bendrystę jų kultūrų evoliucijoje pritaikymas, patirties pasikeitimas ir bendrų estetinių vertybių iškėlimas. […] Siūlome šią dieną miestuose paskelbti kelių minučių tylą. Šis tylos laikotarpis būtų panaudotas muzikos, atliekamos miestų viešosiose erdvėse – parkuose ar aikštėse – klausymui“.

Ketvirtadienio vakarą vykusiame viešame koncerte, kurio klausėsi ne tik grojančiųjų bičiuliai, bet ir po darbo namo skubėję miestiečiai, grojo pačių įvairiausių profesijų atstovai: psichologė, teisininkas, skaidrumo ir antikorupcijos ekspertė, edukacinių programų vadovas bei profesionalūs pianistai, tarp kurių: Eglė Andrejevaitė, Milda Umbrusevičiūtė ir Kęstutis Pavalkis. 

Šokių ritmai, improvizacija lietuvių liaudies tema ir populiarių dainų melodijos džiugino, įkvėpė ne tik klausytis, bet ir patiems prisėsti prie instrumento: pavyzdžiui, pro šalį ėjusi Miglė, pakviesta, drąsiai prisėdo prie pianino ir pasidalino savo autorine kūryba.

„Šiandien skaičiuojame, kad jau daugiau nei 100 suaugusiųjų nuo 18 iki 65 metų pabandė arba tęsia aktyvią pažintį su muzika, grodami mūsų studijoje”, – džiaugėsi pianistė E. Andrejevaitė, prisimindama suaugusius mokinius, kurie per pastaruosius porą metų atrado arba prisiminė pažintį su muzika. 

Fortepijono studija „TonArt”, kviečianti suaugusius mokytis arba atnaujinti įgūdį groti fortepijonu, įkurta prieš 2 metus pianistės Eglės Andrejevaitės iniciatyva. Studijos bendruomenė jau spėjo aktyviai įsilieti į tarpkultūrinį šalies gyvenimą: suaugusieji mokiniai surengė viešus koncertus Vilniuje, Biržų pilyje, taip pat koncertavo Jungtinės Karalystės ambasadoje vykusiame DofE Lietuva programos renginyje. MO muziejaus atidarymo festivalyje vedė muzikos užsiėmimus suaugusiems.

Mindaugo Mikulėno nuotraukos.