Julija Bagdonavičiūtė

Pianistė

TonArt

„Kiekviena mokymosi kelionė yra unikali. Būtent tai pedagoginiame darbe mane labiausiai ir žavi. Tai betarpiškas, universaliomis taisyklėmis neapsiribojantis procesas, kurio svarbiausias tikslas – dialogo užmezgimas. Tai laikau pagrindiniu bei svarbiausiu uždaviniu, iš kurio organiškai išplaukia visa kita, kas taip žavi ir įtraukia į muzikavimą.“

Julija Bagdonavičiūtė

Pianistė Julija Bagdonavičiūtė bakalauro studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Aleksandros Žvirblytės klasėje, o magistro – Hanoverio muzikos, teatro ir medijų mokykloje, prof. Ewa Kupiec klasėje. 2018 metais ji tapo Vokietijos mieste Einbeke vykusios pianistų akademijos ir koncertų serijos „Feuerwerk Einbeck“ stipendininke, o nuo 2020 metų pianistė yra Yehudi Menuhino fondo „Live Music Now“ stipendiatė.

Kaip solistė ir ansamblio Meta Piano trio narė, Julija ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei muzikai. 2021 metais ji pelnė Ernst von Siemens fondo stipendiją, skirtą šiuolaikinės muzikos sklaidai. J. Bagdonavičiūtės atlikimo klausėsi ne tik Lietuvos, bet ir visų pagrindinių Europos valstybių publikos. Už muzikinius pasiekimus pianistė apdovanota LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka.

Interviu:
Kauno diena

88 klavišų orkestras, arba Dvi pianistės ir penki fortepijono korifėjai

7md
Eiti koja kojon: pokalbis su fortepijoninio trio „Meta“ nariais

Ekspertinės temos: greitas kūrinio mokymąsis, idėjų vystymas ir realizavimas kūrinyje (interpretacija).

Sekite Juliją socialiniuose tinkluose:

Palikite atsiliepimą:

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments